Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Дмитрівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 21047388) був реорганізований і увійшов до складу Машівської громади

Спогади голодомору

Спогади Литвин (в заміжжі Коробка)

Софії Прокопівни про Дмитрівський дитячий будинок

(колгоспний патронат) в роки Голодомору 1932-1933 рр.

В 1932-1933 рр. в селі був страшний голод. У людей не осталося нічого їстівного. Вже з’їли все, що було в погребах, комори стояли пусті. Люди вмирали цілими сім’ями. Оставалися сироти нікому не нужні.

І тоді колгосп вирішив відкрити патронат для осиротілих дітей. Їх назбиралося восьмеро:

• Хоменко Яків (один остався з сім’ї в 6 чоловік), 1921 р.н.;
  • Матвієнки Коля і Рая;
  • Бейдики Марія і Рая;
  • Хоменко Степан;
  • Асауленко Оксана Федотівна, 1924 р.н.

Колгосп, як міг, намагався зберегти дітей. Їм давали затірку, соєву муку для випічки хліба, і хоч діти не наїдалися, але й з голоду не померли. Та й сельчани давали, хто що міг: то бурячок, то солоний огірок, а кой-коли і молока відірвуть від сім’ї, в кого була корова.

Завгосп одягом забезпечував, взуттям.

Завідувала патронатом Асауленко Нионила Павлівна, готувала їсти, Самохатко Ганна Федорівна, а я була нянею. Мені було тоді 18 років.  Всі восьмеро вижили і виросли.

Зі слів Софії Прокопівни записала Гордієнко Єлізавета Іванівна в присутності доньки Софії Прокопівни, Голяк Лідії Іванівни.

Розповідь передано вірно:                                         Голяк Л.І.

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування